Obec Mutějovice
ObecMutějovice

Velký jarní úklid 2024

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Velký jarní úklid 2024

Letošní jarní úklid se nám podařilo naplánovat 6. 4. 2024, což byl hlavní úklidový den akce Ukliďme Česko. Začínalo se v 10.00 h. u budovy obecního úřadu, kde si jednotlivé skupinky rozdělili trasy úklidu a vyrazili na jarní úklid. Na první pohled se zdálo, že v letošním roce bude odpadu o něco méně, ale nakonec jsme měli necelé dva kontejnery. V letošním roce jsme neměli žádný raritní předmět, zato bylo hodně pneumatik, umyvadla, autosedačky a spoustu drobného odpadu. Smutné je, že v pondělí jsme jeli posbírat pytle a ostatní vysbíraný nepořádek a již cestou na Hředle byl ve strouze karton a směrem na Kroupou zase pytlíky se zbytky od svačiny, které odhazují pracovníci ze směnných provozů cestou domů a několik metrů od výrazných modrých pytlů, kde byl podobný nepořádek v sobotu vysbírán. Na závěr jarního úklidu jsme se sešli na vyhlídce pod hradem Džbán, kde bylo pro účastníky úklidu připraveno občerstvení a tradiční první jarní opékání buřtů. Nádherné na této akci je i to, že se setkají občané, kteří se delší dobu neviděli a měli možnost si popovídat a strávit příjemné chvilky na čerstvém vzduchu. Bylo zde i hodně dětí od těch v kočárku až po školou povinné. Počasí bylo nádherné a tak po občerstvení a odpočinku na vyhlídce se postupně vydali k domovu všichni účastníci a byť jsme nabízeli odvoz, tak s díky odmítli a chtěli si užít nádherného počasí. Na závěr bych chtěl všem účastníkům poděkovat, že si ve svém volné čase udělali chvilku pro dobrou věc a těšíme se na další podobné akce.

Datum vložení: 8. 4. 2024 14:21
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2024 14:52

Překlad (translations)

Důležitá telefoní čísla

VIDEO VR 360°

Videem můžete otáčet a rozhlížet se plně v 360 °

K prohlížení je zapotřebí nejnovější verze webového prohlížeče (Opera, Firefox, IE, Safari)

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Teplota

14.5.2024 12:05

Aktuální teplota:

19.3 °C

Vlhkost:

Rosný bod:

7.8 °C

Návštěvnost:

Přístup do státního portálu:

czech point

Klikněte zde